Hlavní obsah
V batohu ukrýval matku více než devět let. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Japonec skoro deset let schovával mrtvou matku v krosně

Japonští úředníci pátrající po stoletých spoluobčanech učinili další nečekaný objev. Při svém pídění odhalili muže, jenž téměř celé desetiletí uchovával svou zesnulou matku doma v krosně. Žena, která podle slov syna zemřela v roce 2001, by dnes měla 104 let.

V batohu ukrýval matku více než devět let. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Japonec skoro deset let schovával mrtvou matku v krosně

Čtyřiašedesátiletý syn úředníkům tvrdil, že jeho matka zemřela před devíti lety přirozenou smrtí. On si však nemohl dovolit zaplatit jí pohřeb, a proto její úmrtí nenahlásil.

"Zemřela někdy v červnu roku 2001 v našem domě. Její tělo jsem umyl ve vaně a pak jí polámal kosti a strčil do batohu," vylíčil událost syn zesnulé.

Policie teď muže vyšetřuje pro podezření z trestného činu poškození lidského těla a nelegální příjem dávek náležejících jeho matce. Úřady navíc v posledních třech letech posílaly ženě extra příspěvek za dlouholetost, celkově v přepočtu asi 36 tisíc korun.

Japoncům "chybí" nejméně dvě stě stoletých

Podivný objev zdaleka není ojedinělý. Stejný výzkum už před pár týdny odhalil více než třicet let starou mumii muže, o kterém se předpokládalo, že by letos mohl oslavit 111 narozeniny. Smrt zemřelého ovšem rodina tajila a celou dobu pobírala jeho dávky [celá zpráva]

Ani ne týden na to japonské úřady zjistily, že oficiálně nejstarší žena Tokia, která by se dožila 113 let,  je ve skutečnosti již několik desetiletí pohřešována. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků