Hlavní obsah
Vozidlo používané islamisty v Nigérii zničené při pestřelce Foto: Stringer, Reuters

Islamisté v Nigérii napadli policisty a vojáky, zemřelo 55 lidí

Povstalci z islamistické skupiny Boko Haram v úterý napadli policejní stanici, kasárna a věznici v nigerijském městě Bama. Při útoku zemřelo 55 lidí: 22 policistů, 14 zaměstnanců věznice, dva vojáci, čtyři civilisté a rovněž 13 útočníků - členů radikální sekty, informovala agentura Reuters.

Vozidlo používané islamisty v Nigérii zničené při pestřelce Foto: Stringer, Reuters
Islamisté v Nigérii napadli policisty a vojáky, zemřelo 55 lidí

Podle armádního mluvčího Sagira Musy ozbrojenci během útoku, který začal kolem páté ráno a trval téměř pět hodin, osvobodili 105 svých vězněných spolubojovníků. Kasárna, policejní stanice a některé vládní budovy ve městě zapálili a srovnali se zemí, dodal mluvčí.

Bama je malé opuštěné město ležící v nigerijském státě Borno, ve kterém Boko Haram v roce 2009 zahájila své povstání.

Boko Haram a další islamistické skupiny jsou největší bezpečnostní hrozbou v Nigérii, která je druhou největší ekonomikou a největším producentem ropy v Africe. Střety mezi armádou a ozbrojenci jsou téměř na denním pořádku, zvláště na severovýchodě země. Povstalci usilují o svržení nigerijské vlády a zavedení přísné verze islámského práva šaría; v zemi přitom nyní žijí jak muslimové, tak křesťané. Od roku 2009 si útoky radikálů a střety s armádou vyžádaly nejméně 3000 mrtvých.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků