Hlavní obsah
Islámští bojovníci si uchovávají vliv v mnoha somálských regionech. Foto: Stringer, Reuters

Islamisté ukamenovali třiadvacetiletou ženu, i když ji příbuzní bránili

Somálští islamisté v pondělí ukamenovali ženu obviněnou z cizoložství. Jde o první takovou veřejnou popravu provedenou islámskými radikály po asi dvou letech. Třiadvacetiletá žena byla zabita před očima stovek přihlížejících. Příbuzní se snažili ženu bránit, strážní ale začali střílet. Při palbě zahynulo jedno dítě.

Islámští bojovníci si uchovávají vliv v mnoha somálských regionech. Foto: Stringer, Reuters
Islamisté ukamenovali třiadvacetiletou ženu, i když ji příbuzní bránili

Žena zemřela v jihosomálském přístavu Kismayonad, nad nímž islámští povstalci převzali kontrolu v srpnu.

"Zatímco jsme čekali, abychom zhlédli nelítostný akt kamenování, přivezli v autě ženu v zeleném závoji a černé masce," uvedl jeden z očitých svědků. "Řekli nám, že se trestu podvolila, ale slyšeli jsme, jak naříká, když jí násilím svazovali ruce a nohy. Její příbuzní se k ní rozběhli, ale islamisté začali střílet a zabili jedno dítě."

Naposledy provedli radikální vyznavači islámu veřejnou popravu v polovině roku 2006, když ovládali Mogadišo a většinu jižního Somálska. Koncem toho roku je svrhly spojenecké etiopské a somálské síly, islamisté ale vzápětí zahájili gerilovou válku v iráckém stylu a postupně opět získali území pod svou kontrolu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků