Hlavní obsah

Všech 29 horníků, které v neděli uvěznila voda v malém uhelném dole na jihozápadě Číny, v podzemí přežilo a záchranáři je vyprostili na povrch. Oznámily to agentury s odvoláním na zprávu čínské televize a agentury Nová Čína.

Horníci uvěznění v čínském dole přežili

Ze zaplaveného dolu Pa-tchien v provincii S´-čchuan se podařilo včas utéci 13 lidem. V podzemí zůstalo 22 horníků a sedmičlenný tým záchranářů, kteří tam uvázli při prvním pokusu o záchrannou akci.

Vyproštění horníci byli na nosítkách jeden po druhém nakládáni do sanitek a odváženi k lékařskému ošetření. Na povrchu zachráněné bouřlivě vítali jejich příbuzní.

Čínské doly jsou považovány za nejnebezpečnější na světě, zprávy o neštěstích v nich přicházejí často. V polovině října například při explozi plynu v dole v centru Číny zemřelo 37 horníků.
Mnoho čínských důlních společností nedodržuje bezpečnostní opatření. Loni zahynulo v Číně při důlních neštěstích podle oficiálních statistik 2631 lidí, mnoho tragédií ale není vůbec ohlášeno, protože majitelé se chtějí vyhnout uzavření svých šachet.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků