Hlavní obsah
 

Dav v Pakistánu ubil dva nevinné chlapce, považoval je za zloděje

Dva nevinné chlapce krutě ubil holemi dav Pákistánců. Stalo se to ve městě Sialkot v pákistánském Paňdžábu, který je již několik týdnů traumatizován strádáním v důsledku rozsáhlých povodní.

 
Dav v Pakistánu ubil dva nevinné chlapce, považoval je za zloděje

Nikdo z desítek přihlížejících lidí se nepokusil bestiální útok zastavit, dokonce ani policie. Zavraždění bratři ve věku 15 a 17 let zřejmě byli omylem považováni za zloděje, napsala v pondělí agentura AP.

Morbidní scénu z 15. srpna kdosi zachytil na video a nyní byla vysílána na několika zpravodajských stanicích. U řady Pákistánců vyvolala pobouření a sklíčenost. Podle AP zde nejde o první takový případ a mnozí se táží, zda se násilí v zemi v poslední době natolik zvýšilo, nebo zda se informace o lynčování dostávají na veřejnost ve větší míře kvůli rozšíření elektronických médií mezi lidmi.

"To je to, co jsme? Surové bestie?" pokládá sugestivní otázku deník The News. "Tak absolutně zbavení lidskosti, že dav normálních lidí je pasivním divákem veřejného vraždění?"

Mladíky s batohem považovali za zloděje

Podle úřadů si mládenci šli jen zahrát kriket poté, co se pomodlili a nasnídali. V sousedství kriketového hřiště se chvíli předtím odehrála ozbrojená loupež, proto se tamější obyvatelé měli na pozoru a policie byla poblíž. Když se najednou objevili mladíci s batohem, byli považováni za zloděje.

Původ videa nením znám, ovšem očití svědci podle AP uvedli, že mnoho přihlížejících mužů si krvavou scénu nahrávalo na mobilní telefony. Přispělo to i k identifikaci některých útočníků. Zadrženo bylo již deset podezřelých včetně čtyř policistů.

Tato událost podle agentur nepřispívá k dobré pověsti Pákistánu, který žádá o mezinárodní pomoc pro vyrovnání se s následky katastrofálních záplav.

Nejhorší záplavy v Pákistánu za posledních 80 let zasáhly pětinu pákistánského území a připravily o život až 2000 osob. Bez domova se ocitlo asi šest milionů Pákistánců, obyvatelé humanitárních táborů si stěžují na nedostatek potravy. Jen v provinciích Sindh a Paňdžáb v centru a na jihu země je vinou velké vody bez příštřeší kolem 4,5 miliónu lidí. Celkem záplavy postihly podle hrubých odhadů mezi 15 a 20 milióny lidmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků