Hlavní obsah

Čtrnáctiletá Indka zabila otce a bratra, bránili jí v lásce

Čtrnáctiletou dívku zadržela indická police ve východním státě Bihár a obvinila ji, že zavraždila svého otce a bratra. Oba se stavěli proti jejímu vztahu s chlapcem z nejnižší kasty. Informovala o tom agentura AFP.

Čtrnáctiletá Indka zabila otce a bratra, bránili jí v lásce

Dívka se podle policie přiznala, že nasypala jed do zeleninového karí, které uvařila pro otce a mladšího bratra. Oba poté zemřeli. Matka smrti unikla, protože jí nebylo dobře, a proto jídlo nejedla.

Případ se odehrál ve vesnici vzdálené asi 75 kilometrů od hlavního města státu Bihár Patny. "Dívka přistoupila k tomuto krajnímu kroku, protože její příbuzní včetně otce, matky a bratra byli proti její lásce k chlapci a nesouhlasili s tím, že si ho chce vzít," řekl AFP policejní důstojník Upendra Kumár Sinha.

Chlapec patří k indické komunitě dalitů - takzvaných "nedotknutelných". Ti byli v tradičním kastovním systému považováni za nečisté. Přisouzeny jim byly jen ty nejšpinavější a nejnižší práce jako například čištění latrín, zametání ulic, úklid odpadků a vydělávání kůží.

Rodina dívky, která patří k vyšší kastě, nechtěla o její lásce ani slyšet a chlapce dokonce zbila, když ho s ní přistihli.

Kastovní systém byl v Indii sice zrušen, ale nadále v mnoha oblastech přetrvává. Silný je zejména na vesnicích. Stát Bihár patří v Indii k nejchudším a nejvíce podléhajícím dávnému kastovnímu systému.

Jde přitom o obrácený scénář místních "vražd ze cti", kdy často rodiče či synové zabijí dceru, respektive sestru, za nevhodný vztah, jímž podle nich uvrhla rodinu do hanby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků