Hlavní obsah
 

Číňané zařadili do výzbroje svou nejmodernější stíhačku

Čínské letectvo v pondělí zařadilo do aktivní služby nové víceúčelové bojové letadlo J-10C. Moderní avionika umožní stroji zapojit se do leteckého souboje či s velkou přesností likvidovat cíle na souši i na moři. V pondělí o tom s odkazem na čínskou armádu informovala agentura AP.

 
Číňané zařadili do výzbroje svou nejmodernější stíhačku

„Pokud chceme dosáhnout vyšší bojové kapacity než ostatní, musíme se během bojového výcviku vydat cestami, které nás odliší od ostatních,“ řekl podle AP Lyu Wej z čínského letectva s tím, že právě takové možnosti stroj J-10C pilotům dává.

Jedná se zmodernizovanou verzi letounu J-10B vylepšenou například o radar AESA, neboli radar s aktivním elektronickým snímáním. Stíhačky typu J-10 se začaly vyrábět v roce 2003.

Svůj první let si J-10C odbyl už loni na vojenské letecké přehlídce v Ču-ž'-che. Nyní je plně připraven k bojovému nasazení.

„Čínské letectvo se bude soustředit na výcvik k bojové připravenosti. Průběžně pracujeme na vylepšení našich obranných technologií, tak abychom hájili strategické národní zájmy,“ řekl AP mluvčí čínského letectva Šen Ťin-kche.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků