Hlavní obsah

Čína v zátahu proti prodeji drog on-line zadržela na 12 000 lidí

Čínská policie v rozsáhlém zátahu proti internetovému prodeji drog zadržela 12 125 lidí a zajistila více než 300 kilogramů nelegálních návykových látek. Oznámila to agentura Nová Čína.

Čína v zátahu proti prodeji drog on-line zadržela na 12 000 lidí

Dvě třetiny podezřelých osob jsou mladší 35 let, nejmladšímu prý bylo 14 let. O druhu zajištěných narkotik čínská oficiální agentura neinformovala.

Na závažnost problému policii v západočínských městech Lan-čou a Sien upozornilo zjištění, podle nějž několik lidí prodávalo a nakupovalo drogy v internetové diskuzi, do které neměl přístup nikdo z venku. Nové členy mohli přivést pouze stávající "diskutéři". Podezřelé policie začala zatýkat počátkem září.

Podle Nové Číny mají webové stránky "převzít zodpovědnost v potírání této nezákonné činnosti" a úřady mají připravit návrhy zákonů, které by se věcí zabývaly.

Užívání drog se v Číně prakticky podařilo vymýtit poté, co v roce 1949 nastoupila k moci komunistická strana. Podobně jako prostituce a další "západní neřesti" se ale užívání narkotik v zemi znovu rozšířilo během posledních tří desetiletí, kdy Čína na vlně ekonomických reforem zažívala rychlý hospodářský růst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků