Hlavní obsah
Hugo Chávez Foto: Reuters

Chávez se po operaci zotavuje, denně jej navštěvuje Castro

Venezuelský prezident Hugo Chávez po úterní operaci opět plně kontroluje svůj psychický stav. Po operaci již hovořil s dětmi a u lůžka jej denně navštěvuje někdejší kubánský vůdce Fidel Castro, informovala agentura AP.

Hugo Chávez Foto: Reuters
Chávez se po operaci zotavuje, denně jej navštěvuje Castro

Zatím není jasné, kdy by se mohl vrátit zpět do Venezuely. Venezuelský ministr informací Ernesto Villegas soudí, že by to mohlo být brzy.

"Jsme přesvědčeni, že prezident Chávez zde bude, aby mohl 10. ledna převzít úřad," řekl Villegas. Chávez v říjnových volbách obhájil další mandát hlavy státu, přísahu by měl složit právě v tomto lednovém termínu.

Fidel Castro navštěvuje zotavujícího se Cháveze denně, aby mu poskytl rodinnou oporu a kuráž, řekl venezuelský ministr pro vědu a technologie Jorge Arreaza. Cháveze s Castrem pojí dlouholeté přátelství, venezuelský levicový prezident ho v minulosti opakovaně označil za otce a rádce.

Venezuelská hlava státu byla na Kubě kvůli rakovině operována již počtvrté. Osmapadesátiletý Chávez zde podstoupil od loňského června několik chemoterapií a ozařování kvůli blíže neupřesněné rakovině v pánevní oblasti. Podrobnosti o typu tumoru a místě, které je rakovinou postiženo, zůstává ale tajemstvím.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků