Hlavní obsah
Hořící souprava ve stanici Merlo. Foto: Rodolfo Pezzon, Reuters

Cestující v Argentině podpálili vlak, vadilo jim zpoždění

Zpoždění příměstských spojů ve čtvrteční ranní dopravní špičce v hlavním městě Argentiny se stala důvodem, proč rozezlení cestující jednu vlakovou soupravu podpálili.

Hořící souprava ve stanici Merlo. Foto: Rodolfo Pezzon, Reuters
Cestující v Argentině podpálili vlak, vadilo jim zpoždění

Na záběrech argentinské televize byly vidět sloupy černého dýmu a plameny šlehající ze soupravy ve stanici Merlo na západním předměstí Buenos Aires. V sousední stanici Castelar rozhořčení klienti železniční dráhy házeli kamením po pokladně a zablokovali koleje.

"Chápeme, že lidi rozzlobí, když nastane zpoždění nebo zrušení spojů, ale naprosto nemohou takto útočit na veřejnou službu," prohlásil mluvčí železniční společnosti TBA Gustavo Gago.

.: Hasiči uvnitř jednoho z vyhořelých vagonů.foto: Reuters/Enrique Marcarian

Mnozí z cestujících si stěžovali, že kvůli zpoždění, jehož důvodem byla havarovaná vlaková souprava, ztratili den práce.

Na chátrajících argentinských železnicích jsou zpoždění vlaků na denním pořádku. V důsledku této situace zloba cestujících někdy přeroste v násilí. Například v loňském roce klienti příměstských vlaků zapálili vlak v jižní části metropole. Následně vypukly nepokoje na hlavním nádraží, kde se cestující střetli s policií. Desítky lidí utrpěly zranění a řada osob byla také zatčena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků