Hlavní obsah
Stroj aerolinky Scoot Foto: Profimedia.cz

Cestující se porvali na palubě letadla, stroj se musel vrátit do Sydney

Let z australského Sydney do Singapuru na palubě nízkonákladové společnosti Scoot se cestujícím v pondělí večer místního času zkomplikoval. Stroj sice bez problémů vzlétl, ale po dvou hodinách se vrátil zpět do Sydney. Na palubě se rvali „jako koně“ dva pasažéři a nikdo je nebyl schopen uklidnit, uvedla televize ABC.

Stroj aerolinky Scoot Foto: Profimedia.cz
Cestující se porvali na palubě letadla, stroj se musel vrátit do Sydney

Problém začal už zhruba 20 minut po vzletu. Jeden z cestujících začal napadat a slovně útočit na muže, který seděl vedle něj. Televize ABC uvedla, že útočník byl posilněn alkoholem. Problém vyřešila posádka tak, že oba pasažéry rozsadila.

EDIT: watch until the end. He strips and goes for a run before being tackled down. After our flight was announced delayed, this guy started drinking heavy. About 20 minutes into the flight he started becoming aggressive and had to be restrained after all of this kicked off. 2 hours into the flight from Gold Coast to Singapore and they turn around and head for Sydney 😂 Props to the guys at the end who took him down. Photo in comments. (Some footage sucked - didn’t want to provoke him if he saw a camera)

Zveřejnil(a) Rico David Garilli dne Neděle 20. ledna 2019

O dvě hodiny později ale konflikt eskaloval, když se do sebe oba muži pustili pěstmi. Bitku natočil jeden z pasažérů na mobilní telefon. Ze záznamu je vidět, že se do konfliktu zamíchali i další cestující, kteří se je snažili od sebe odtrhnout.

Když už to vypadalo na uklidnění, jeden z mužů si sundal košili a vrhl se na druhého. Záznam na mobilním telefonu z tohoto souboje chybí. Z výpovědí svědků ale vyplývá, že se oba váleli v uličce a řezali se pěstmi hlava nehlava. V tu chvíli pilot rozhodl, že se let přeruší a stroj obrátil zpět do Sydney. Po přistání v Sydney skončili oba muži v policejních celách.

Letecká společnost Scoot je dceřiná aerolinka Singapore Airlines, specializuje se na delší nízkonákladové lety ze Singapuru. Ve své flotile má jak dálková letadla typu Boeing 777 a Boeing 787, tak regionální stroje typu Airbus A320.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků