Hlavní obsah
Nepálští vojáci se do nedostupných oblastí musí dostat helikoptérou. Foto: Athit Perawongmetha, Reuters

Češka uvázla v Nepálu, pojišťovna se snaží zajistit vrtulník

V Nepálu uvázla česká turistka, v důsledku zemětřesení se nachází v nedostupné oblasti Lho v klášteru, který ve čtvrtek kontaktoval její pojišťovnu Generali. Ta se pro svou klientku teď snaží zajistit helikoptéru.

Nepálští vojáci se do nedostupných oblastí musí dostat helikoptérou. Foto: Athit Perawongmetha, Reuters
Češka uvázla v Nepálu, pojišťovna se snaží zajistit vrtulník

Turistka není zraněná ani jinak zdravotně omezená, řekl mluvčí Generali Jiří Cívka. Spojení s oblastí je podle Cívky velice špatné a odpovídá současné situaci v Nepálu.

"Pro klientku se snažíme zajistit helikoptéru, a to přesto, že všechny vrtulníky, i ty soukromé, jsou momentálně ve službách státu či armády a používají se na záchranné práce. Podle posledních informací by se ještě během dneška mělo podařit zajistit nepálskou vládní helikoptéru, která by českou turistku společně s dalšími lidmi, kteří uvázli v oblasti, vyzvedla a přepravila do Káthmándú," uvedl.

Z Káthmándú bude možné zajistit její návrat zpět do ČR, pokud o to klientka projeví zájem. "Podle informací, které máme k dispozici, pobývá v Nepálu dlouhodobě již od minulého roku. I nadále platí, že v případě potřeby zajistíme návrat našich klientů z nepálských oblastí postižených zemětřesením, pokud o to požádají, a to bez ohledu na to, zda utrpěli zdravotní újmu," dodal Cívka.

Spali jsme v parku a čekali na další vlnu zemětřesení, popisuje Čech zážitky z Nepálu

Video: Novinky

Nepál se stále vyrovnává s následky ničivého zemětřesení. Otřesy o síle 7,8 stupně, které oblast zasáhly v sobotu, si podle nejnovější bilance vyžádaly v Nepálu nejméně 5489 obětí a dalších 10 348 zraněných. Všech 272 Čechů, kteří se v Nepálu v době neštěstí nacházeli, je ale podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka v pořádku.

Letadlo přepravující české a evropské občany z Nepálu dorazí do Prahy dnes kolem 17.00. Na palubě letadla vypraveného českou vládou je 45 Čechů a 39 občanů dalších zemí Evropské unie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků