Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Čech odvezl z Japonska bez vědomí matky syna

Český občan žijící v Japonsku odvezl svého syna z domova podle všeho do Evropy. Japonská matka žádá úřady o pomoc při hledání dítěte. Ty prý ale mají málo možností, jak problém řešit, protože Japonsko nepodepsalo mezinárodní úmluvu o únosu dětí, jejichž rodiče jsou občany různých států. Podle severu Breitbart o tom v sobotu informovaly zdroje blízké případu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Čech odvezl z Japonska bez vědomí matky syna

Čtyřicetiletá Kajoko Jamadová požádala japonské ministerstvo zahraničí o pomoc poté, co její manžel, jednatřicetiletý český občan, 23. srpna odvezl jejich syna z domova v prefektuře Gifu. Manžel Jamadové prý následující den zavolal a sdělil jí, že je se synem ve Frankfurtu. Od té doby prý nemá o svém synovi žádné zprávy. Předpokládá ale, že je se svým otcem v Čechách. Manželský pár údajně v poslední době uvažoval o rozvodu. 

Japonské úřady uvedly, že nemohou téměř nic dělat, protože Japonsko nepodepsalo Haagskou konvenci z roku 1980 o mezinárodních únosech dětí. V opačném případě by mohly žádat české orgány o pomoc při hledáni syna paní Jamadové. 

Podobný případ řešily nedávno ruské soudy v případu českého otce, jehož čtyřletou dceru odvezla její matka do Ruska. Navrácení holčičky do České republiky i v tomto případě komplikoval fakt, že Rusko nepodepsalo danou mezinárodní úmluvu. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků