Hlavní obsah

Bývalý filipínský policista unesl autobus s turisty, pak je zmasakroval

Bývalý policista Rolando Mendoza vyzbrojený samopalem unesl v pondělí na Filipínách autobus s čínskými turisty. Z pětadvaceti lidí osm propustil. Když na autobus zaútočila policie, muž začal střílet ze samopalu do unesených. Devět lidí zabil, uvedla stanice SkyNews. Únosce je též mrtvý.

Bývalý filipínský policista unesl autobus s turisty, pak je zmasakroval

Velitel metropolitní policie Laocadio Santiago uvedl, že útočníkem je Rolando Mendoza, který byl v roce 2008 propuštěn kvůli podezření z krádeží a zločiny spojenými s drogami.

Únosce požadoval svou práci zpět. Autobus si zřejmě stopl. Po palbě křičel: "Všichni rukojmí jsou mrtví". Už předtím hrozil, že je postřílí, pokud místní zásahová jednotka se pokusí rukojmí osvobodit.

"Viděl jsem přicházet hodně příslušníků týmu SWAT. Věděl jsem, že mě zabijí," řekl únosce místnímu rádiu Mindanao Newtwork. Policisty žádal, aby odešli. To ale neudělali.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Na Filipínách unesl bývalý policista autobus s turisty, chce zpátky do práce

Video: Reuters

Místo toho rozstříleli autobusu pneumatiky. Krátce poté bylo z nitra autobusu slyšet dva výstřely. Mendoza oznámil, že dva rukojmí zabil. Pak se policisté pokusili zaútočit na autobus a pažbami a sekerami rozbili okna. Mendoza začal střílet.

Podle místních pozorovatelů bylo vypáleno třicet ran. O chvíli později policisté okny autobusu vytáhli ven tři lidi. Podle úřadů je únosce mrtvý.

Čtyři propuštění turisté

Foto: Romeo Ranoco, Reuters

Autobusem cestovalo 26 lidí, mezi nimi byl i filipínský řidič, průvodce a místní fotograf. Přepadení se událo u parku Luneta. Mezi osmi lidmi, které Mendoza propustil, byly tři děti.

Policejní vyjednavači jednají s únoscem.

Foto: Erik de Castro, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků