Hlavní obsah
 

Bubeník AC/DC se přiznal, že hrozil vraždou

Bubeník australské rockové kapely AC/DC Phil Rudd se v úterý před novozélandským soudem přiznal, že vyhrožoval vraždou a měl u sebe drogy. Za tyto trestné činy hrozí šedesátiletému rockerovi až sedm let vězení. Jeho obhájce však chce docílit, aby přes přiznání vůbec nemusel za mříže, uvedla agentura AP.

 
Bubeník AC/DC se přiznal, že hrozil vraždou

Rudd byl po úterním slyšení v novozélandském městě Tauranga propuštěn na kauci až do červnového soudního jednání, které rozhodne o výši trestu. Novozélandské právo umožňuje soudcům neodsoudit obžalovaného k trestu odnětí svobody v případech, že by důsledky trestu výrazně převážily vážnost spáchaného činu. Právě na to hodlá při obhajobě vsadit Ruddův advokát.

Ruddovy potíže se táhnou od listopadového policejního zásahu v jeho vile na pobřeží novozélandského Severního ostrova, kdy se našlo 0,71 gramu metamfetaminu a 130 gramů konopí. Podle žaloby bubeník rovněž loni telefonicky vyhrožoval zabitím jistému muži a jeho dceři. Volal také údajně obchodnímu společníkovi a podrobně mu popisoval, co by mu chtěl udělat.

Bubeník AC/DC Phil Rudd

Foto: Profimedia.cz

Soudní tahanice vyvolaly pochybnosti o budoucnosti Rudda v kapele. Během únorového vystoupení AC/DC na předávání hudebních cen Grammy ho nahradil bubeník Chris Slade, který odbubnoval rovněž začátek letošního turné k albu Rock or Bust. Rudd se však hodlá u kapely v případě příznivého červnového verdiktu soudu udržet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků