Hlavní obsah
Muži procházejí poničenou čtvrtí Halabu. Ilustrační foto Foto: Abdalrhman Ismail, Reuters

Bojovníci v Sýrii uřezali hlavu desetiletému chlapci

Povstalci bojující v Sýrii uřízli hlavu desetiletému Palestinci, kterého obvinili z účasti v boji provládních jednotek. Video zachycující tuto akci se objevilo na internetu. Je na něm pět mužů a dítě. Jeden muž na korbě auta chlapce drží za vlasy. Tentýž muž chlapcovu hlavu za výkřiků Alláhu akbar (Bůh je veliký) odřezává a nakonec ji uříznutou drží v ruce.

Muži procházejí poničenou čtvrtí Halabu. Ilustrační foto Foto: Abdalrhman Ismail, Reuters
Bojovníci v Sýrii uřezali hlavu desetiletému chlapci

Incident se stal podle stanice BBC v Handarátu severně od Halabu, tady v oblasti těžkých bojů. Je tam také neoficiální palestinský uprchlický tábor Ajn Tal, v němž v minulosti žilo až 7000 lidí. Vládní syrské jednotky se v minulých týdnech pokusily Handarát dobýt v rámci bojů o hlavní zásobovací trasu používanou oponenty Damašku.

Na některých sociálních sítích je chlapec identifikován jako Abdalláh Ísá. Podle povstalců byl členem Jeruzalémské brigády, což je palestinská provládní milice, která operuje v oblasti Halabu.

Incident se vyšetřuje a viníci, pokud budou dopadeni, budou postaveni před vojenský soud.

Vrazi byli podle některých zdrojů z povstaleckého hnutí Núr Zinkí, které má podle BBC finanční podporu z USA, Británie, Francie, Kataru a dalších zemí Perského zálivu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků