Hlavní obsah
 

Bangkok vyděsily další dva pokusy o atentát

Dva pokusy o atentát vyděsily v úterý thajskou metropoli Bangkok. Při prvním z nich hodil neznámý muž z mostu u říčního mola Sathorn výbušninu, která explodovala ve vodě. Další útočník pak odpálil nálož u zastávky městské rychlodráhy. Ani při jednom incidentu nebyl nikdo zraněn. V pondělí ale při atentátu v centru města výbuch zabil 22 lidí.

 
Bangkok vyděsily další dva pokusy o atentát

První incident se stal kolem 13.20 místního času poblíž parkoviště taxíků. Výbušné zařízení odskočilo do vody, v níž vybuchlo.

„Kdyby trhavina nespadla do vody, byli by na místě bezpochyby mrtví,” uvedla agentura Reuters s odkazem na zdroj z thajské policie.

Pravděpodobně jen díky náhodě nedošlo k žádné škodě ani zraněním a molo na řece Chao Phraya zůstalo otevřené.

BEZ KOMENTÁŘE: Palubní kamera v automobilu natočila výbuch u svatyně v Bangkoku

Na místo byli vysláni policejní potápěči, aby zbytky výbušniny zajistili ke zkoumání.

V druhém případě neznámý pachatel hodil malé výbušné zařízení do kanálu u rušné stanice městské rychlodráhy v centru Bangkoku. Exploze zazněla krátce po jedné odpoledne místního času.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamery zachytily muže podezřelého z atentátu v Bangkoku

Video: Reuters

„Nikdo nezemřel ani nebyl zraněn,“ potvrdil agentuře AFP zdroj z bangkokské policie.

Podle prohlášení úřadů šlo minimálně v prvním případě o podomácku vyrobenou výbušninu, stejně jako při pondělním útoku, při kterém zemřelo podle nejnovější bilance 22 lidí, z toho devět cizinců. Desítky dalších byly zraněny. Žádný Čech mezi oběťmi není. [celá zpráva]

Podezřelý muž na záběru z bezpečnostní kamery

Foto: Thai Police/Handout , Reuters

V souvislosti s pondělním atentátem policie pátrá po podezřelém, kterého zachytily bezpečnostní kamery. Jeho totožnost vyšetřovatelé znají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků