Hlavní obsah
 

Austrálii postihlo silné zemětřesení

Australský stát Victoria zasáhlo ve středu silné zemětřesení. Podle australské geologické služby dosáhlo síly šesti stupňů, informovala agentura Reuters. Ze státu jsou podle stanice ABC hlášeny významné škody na majetku. Varování před tsunami úřady nevydaly.

 
Austrálii postihlo silné zemětřesení

„Nemáme hlášena vážná zranění či něco horšího,” uvedl australský premiér Scott Morrison. Podle něj však otřes vyděsil mnoho lidí, protože zemětřesení nejsou na jihu Austrálie častá.

Země se chvěla 15 až 20 sekund. Ohnisko bylo ve venkovské oblasti, zhruba 190 kilometrů daleko od Melbourne. Podle geologů to bylo nejsilnější zemětřesení za posledních 200 let. Otřesy lidé pocítili až v Sydney, Dubbo či Launcestonu, místech vzdálených 700 kilometrů.

Podle tisku se muselo v Sydney a v Melbourne evakuovat několik bytových domů. Z tohoto města média také hlásí škody na budovách a na majetku.

Následky zemětřesení v Melbourne

Foto: Stringer, Reuters

Po nejsilnějším otřesu následovaly další nižší intenzity. Odborníci varují, že v následujících dnech, či dokonce měsících budou otřesy pokračovat.

Škody, naštěstí nižšího rozsahu, jsou nahlášeny na 35 000 budovách, zásadnější poškození má ale jen kolem pěti desítek budov. Nejvíce škod je v Melbourne a městě Mansfield.

Následky zemětřesení v Melbourne

Foto: James Ross, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků