Hlavní obsah
 

Australská policie zřejmě objasnila případ z roku 1970

Australská policie možná vyřešila případ záhadného zmizení tříleté holčičky z pláže před téměř 50 lety. Kriminalisté zatkli 63letého muže původem z Británie, kterého policie ještě jako šestnáctiletého mladíka v souvislosti s případem prověřovala. Podle australských médií byl obviněn z únosu a vraždy. Jméno podezřelého policie nezveřejnila.

 
Australská policie zřejmě objasnila případ z roku 1970

„Nemohu se pouštět do podrobností trestných činů, ale mohu říci, že jsou dost strašné,” řekl inspektor Brad Ainsworth z policie ve Wollongongu, kde se případ odehrál. Město leží asi 80 kilometrů jižně od Sydney. Dnes zde má být podezřelý předveden před místní soud.

Cheryl Grimmerová zmizela odpoledne 12. ledna 1970 ze šatny u městské pláže, kde se byla vykoupat spolu s matkou a třemi bratry. Když se počasí zhoršilo, matka poslala děti do sprch, vzdálených asi sto metrů od pláže, aby se převlékly, a pustila se do balení věcí. O chvíli později jeden z chlapců přiběhl a říkal, že Cheryl nevychází z dívčí šatny. Od té doby ji nikdo neviděl.

Zmizení děvčátka odstartovalo rozsáhlé pátrání, které však k žádnému průlomu nevedlo. Cheryl, ani její tělo, se nikdy nenašla.

Bratři pátrání nikdy nevzdali

„Byla pryč jen minutu nebo dvě. Je to něco, s čím musím žít každý den,” řekl stanici BBC Ricki Grimmer, kterému v době zmizení jeho sestry bylo sedm let. Rodiče mezitím zemřeli, a tak se nikdy nedozvěděli, co se Cheryl stalo. Bratři však pátrání po sestře nikdy nevzdali.

Když detektivové znovu přezkoumávali starý případ, přišli na novou stopu. Podezřelého, který si mezitím změnil jméno, vyslechli kriminalisté ve středu na policejní stanici ve Frankstonu na předměstí Melbourne a poté jej vzali do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků