Hlavní obsah
Afghánské bezpečnostní síly na místě atentátu v Kábulu Foto: Mohammad Ismail, Reuters

Atentát v Kábulu si vyžádal nejméně 18 mrtvých

Sebevražedný atentát v afghánském hlavním městě Kábulu si ve čtvrtek vyžádal větší počet obětí, uvedly různé zdroje. Podle afghánské televize Tolo je mrtvých už osmnáct, osm policistů a deset civilistů. Dalších deset osob bylo zraněno.

Afghánské bezpečnostní síly na místě atentátu v Kábulu Foto: Mohammad Ismail, Reuters
Atentát v Kábulu si vyžádal nejméně 18 mrtvých

Místní televize Tolo uvedla, že v zahradě restaurace Chajr Chana, kde se soustřeďoval větší počet výše postavených představitelů strany Islámské společenství, vybuchla ve čtvrtek okolo 13.30 místního času (10.00 SEČ) nálož.

Původně uvedla, že výbuch zabil pět policistů a větší počet civilistů, pak bilanci aktualizovala na 18 mrtvých. Explozí byla podle svědků zničena tři auta.

Místo atentátu v Kábulu

Foto: Reuters

Stranu Islámské společenství (Džamíate islámí) tvoří etničtí Tádžikové ze severu a západu země. Jejich předák Atta Muhammad Núr, který je guvernérem severoafghánské provincie Balch, ale na místě útoku nebyl.

Poté, co se útočník odpálil, stoupal nad budovu dým

Foto: Reuters

Mluvčí ministerstva vnitra řekl, že sebevražedný útočník přišel pěšky k hotelu, kde se shromáždění Núrových stoupenců konalo. Nepodařilo se mu ale proniknout do budovy, tak se odpálil před ní.

Nepotvrdila se tedy informace AFP, že se terčem útoku stala svatba.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků