Pár byl zadržen v sobotu v domě v Čonburi nedaleko thajského letoviska Pattaja, uvedly stanice BBC a list Bangkok Post. Na akci se podílela italská policie, která se obrátila na thajské kolegy, když zjistila, že dvojice přezdívaná italští Bonnie a Clyde pro svou schopnost unikat policii, je v Thajsku. Podle italských médií se aktuálně živili prodejem falešných hodinek Rolex na internetu.

„Během vyšetřování se Francesco přiznal, že se vydával za George Clooneyho a tvrdil, že otevírá obchod s oděvy, aby mu lidi poslali peníze,“ uvedla thajská policie podle agentury AFP.

Thajská policie odvádí Itala Francesla Galdeliho, který se vydával na George Clooneye

Thajská policie odvádí Itala Franceska Galdeliho, který se vydával za George Clooneyho

FOTO: ČTK/AP

Dvojice byla zadržena na základě zatykače Interpolu z roku 2013. V Miláně byla odsouzena na osm let za podvody, při nichž také využívala jméno George Clooneyho. Partneři tvrdili, že Clooney otevírá obchod s oděvy a hledá dodavatele, kteří je budou šít. Thajská policie uvedla, že dvojice byla schopna vylákat z investorů 40 milionů bahtů (29 milionů korun).

Do Benátek přijede George Clooney.

Skutečný George Clooney

FOTO: Reuters

Sám herec oba podvodníky žaloval a už v roce 2010 kvůli případu svědčil u soudu. Do vězení tehdy ale dvojice nenastoupila a utekla. Od roku 2014 žila v Thajsku.