Většinu obětí tvoří senioři, kteří leželi v léčebně pro dlouhodobě nemocné a bez pomoci se nemohli hýbat, ale jsou mezi nimi i dvě sestry a lékař. Oběti se udusily. Zdravotníci varovali, že jejich počet může ještě stoupnout kvůli vysokému počtu osob v kritickém stavu po nadýchání kouřem.

V budově bylo celkem 194 pacientů, uvedli hasiči. Všechny lidi už se podařilo evakuovat. V jednu chvíli bylo uváděno 41 mrtvých, pak ale byla bilance snížena na 37.

Plameny se začaly šířit v pátek ráno kolem 7.30 místního času (23.30 SEČ). Uhasit se je podařilo po třech hodinách. Hasiči nejprve zabránili ohni, aby se rozšířil nad druhé patro, a pak ho zlikvidovali.

Zásah u požáru v Mirjangu

Zásah u požáru v Mirjangu

FOTO: Reuters

Oheň propukl v přízemí, kde je urgentní příjem. Právě odtamtud bylo nejvíce obětí. Další mrtví jsou z prvního a čtvrtého patra šestipodlažní budovy.

Jihokorejská televize YTN přinesla záběry černého kouře valícího se z oken a vstupu do nemocnice. Média také ukázala, jak byl jeden z pacientů přenášen na zádech jiného člověka.

Požár v Mirjangu v Jižní Koreji

Požár v Mirjangu v Jižní Koreji

FOTO: Reuters

Příčina vzplanutí se vyšetřuje. Podle listu Korea Times ale nebyly v budově žádné rozstřikovače, které by při požáru automaticky začaly hasit.