Podle japonské pobřežní stráže se pohřešuje sedm členů posádky torpédoborce, armáda to však nepotvrdila. Pouze uvedla, že jeden ze členů posádky byl přepraven do nemocnice. Posádka obchodní lodi je podle dosavadních zpráv v pořádku.

Torpédoborec americké armády se srazil s obchodní lodí.

Torpédoborec americké armády se srazil s obchodní lodí.

FOTO: Kyodo, Reuters

Armáda uvedla, že požádala o asistenci japonskou pobřežní stráž. Záběry pořízené z helikoptéry a odvysílané japonskou televizní NHK ukázaly těžké škody na střední pravé části armádní lodě, která zůstala nehybná ve vodě. Na různých částech paluby se pohybovali lidé, píše agentura AP.

Obchodní loď plující pod filipínskou vlajkou po srážce s americkým torpédoborcem

Obchodní loď plující pod filipínskou vlajkou po srážce s americkým torpédoborcem

FOTO: Kyodo, Reuters

Agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj uvedla, že podle počátečních zpráv je na palubě torpédoborce několik zraněných. Podle armády byl jeden námořník přepraven helikoptérou do nemocnice a japonská pobřežní stráž upřesnila, že měl zranění hlavy. Mluvčí sedmé flotily USA dodal, že nyní loď míří do přístavu a měla by tam být za několik hodin.

Zraněný po srážce torpédoborce s obchodní lodí, dalších sedm lidí se pohřešuje.

Zraněný po srážce torpédoborce s obchodní lodí, dalších sedm lidí se pohřešuje.

FOTO: Uncredited, ČTK/AP

Podobné incidenty jsou spíše řídké. V květnu se loď amerického námořnictva srazila s jihokorejskou rybářskou lodí, obě plavidla však byla schopná provozu