Budoucí manželský pár se setkal v roce 2012 v restauraci, v době, kdy byla princezna Mako i její nastávající manžel studenty Mezinárodní křesťanské univerzity v Tokiu.

To, že princezna Mako obětuje svůj urozený původ, ještě neznamená, že ji čeká jen tak obyčejná svatba. Císařství se podle stanice BBC, která se odvolává na japonská média, připravuje na výměnu darů, která oficiálně potvrdí zasnoubení. A lze očekávat, že i samotný sňatek bude ceremoniální.

Kei Komuro, budoucí ženich princezny Mako

Kei Komuro, budoucí ženich princezny Mako

FOTO: Fumine Tsutabayashi, ČTK/AP

Nyní již de facto snoubenec vnučky japonského císaře se k věci nechtěl vyjadřovat. „Teď není čas, abych to komentoval, promluvím ale až bude ten pravý čas,“ nechal se slyšet.

Ztráta královského privilegia je zakotvena v japonském tradičním právu. Láska princezny Mako k jejímu snoubenci je ale zřejmě silnější.

Princezna Mako

Princezna Mako. Brzy se má vdávat, tvrdí japonská média.

FOTO: Koji Sasahara, ČTK/AP

Není to ostatně poprvé, co se člen - přesněji členka - japonské královské rodiny z milostných důvodů vzdala urozeného původu.

V roce 2005 se teta Maky, princezna Sajako, provdala za urbanistu Jošiku Kurodu. Nebylo to pro ni tehdy lehké; musela se naučit životu obyčejných lidí. Po svatbě například poprvé nakupovala a se učila se řídit. Podobné těžkosti teď čekají princeznu Mako.