„Posmrtné ohledání ukázalo, že byla nejspíš omámena sedativy v limonádě. Předpokládáme, že byla znásilněna a zavražděna poté, co upadla do bezvědomí. Měla drasticky roztříštěnou hlavu a zlámané kosti,” cituje britský list policejní zdroje.

K vraždě dívky podle britského listu došlo ve městě Sonipat v indickém svazovém státě Harijána na severu země. Vrahové ale její ostatky pohodili v 50 kilometrů vzdáleném Rohtaku. Patolog konstatoval, že byla oběť před smrtí mučena.

Ke znásilnění a brutální vraždě došlo jen několik dní poté, co indický nejvyšší soud odsoudil k smrti čtyři pachatele hromadného znásilnění z Dillí. To tehdy vyvolalo celonárodní debatu o sexuálně motivovaném násilí na ženách a vedlo ke zpřísnění legislativy.

Miloval jsem ji... a zabil cihlou

Indická policie pachatele znásilnění dopadla v sobotu. Zhrzeného mladíka, který útok na dívku inicioval, strážci zákona identifikovali jako Sumita Kumara. Podle rodiny se mstil za to, že si jej zavražděná nechtěla vzít, protože neměl práci. Vtrhl proto k ní domů a spolu s komplici ji unesl v autě. Policii už se Kumar přiznal.

„Byl jsem do ní zamilovaný a ona mě také milovala. Pohádali jsme se a já ji zabil cihlou,“ vysvětloval podle Daily Mailu Kumar strážcům zákona. Fakt, že byla oběť omámena a pachatel si přizval komplice, ale svědčí o tom, že vše se patrně seběhlo jinak.

Znásilnění jsou v Indii velmi častá a ze statistik vyplývá, že až v 90 procentech případů oběti útočníka znají.