Prokurátor uvedl, že několik mužů Francouzku přinutilo nastoupit do dodávkového auta a pak s ní odjeli. "Důkazy nasvědčují tomu, že si tu ženu vzali jako rukojmí přívrženci teroristické organizace Murábitún," oznámil prokurátor Boubacar Sidiki Samaké.

Teroristická organizace Murábitún se ale k únosu zatím nepřihlásila. Skupinu vede alžírský bojovník Mochtár Belmochtár, který se zúčastnil mnohých povstání napříč severní Afrikou a v oblasti na hranici Sahary.

Na severu Mali už letos útočily teroristické organizace Murábitún, Al-Káida v muslimském Maghribu (AQIM) a Ansar Dine. Prokurátor Samaké oznámil, že příští týden začne soud kvůli útokům, které byly loni v Mali spáchány na dva hotely a jednu restauraci. Vyžádaly si celkem 38 lidských životů. U soudu budou tři podezřelí, z nichž dva pocházejí z Mali a jeden z Mauritánie.

V roce 2012 etničtí Tuaregové zahájili povstání s cílem vytvořit nový stát. Do povstání se ale vmísili stoupenci Al-Káidy, kteří se zmocnili severních měst a začali uplatňovat islámské právo šaría. Francouzské vojenské jednotky teroristy z území vytlačily o rok později. Al-Káida však nadále v oblasti útočí. Navzdory přítomnosti mírových sil OSN se teroristé dostávají do oblastí, které byly dříve považovány za bezpečné.