Pobouřené reakce se začaly šířit i na sociálních sítích, jejichž uživatelé kritizovali hrubé zacházení a bezpráví ze strany marockých úřadů. Situaci v zemi se snaží uklidnit i marocký král Muhammad VI., který nařídil ministrovi vnitra, aby navštívil rodinu prodavače a vyjádřil jí od krále soustrast.

Ministerstva vnitra a spravedlnosti slíbila zahájit vyšetřování případu. Podobné rozsáhlé protesty jsou v Maroku neobvyklé. Marockým úřadům se podařilo utlumit i demonstrace během arabského jara, když v zemi provedly reformy. Vedení země díky tomu nebylo svrženo, jako tomu bylo v Tunisku, Egyptě či Libyi.

"Takové davy lidí jsem už dlouho neviděl, nejméně od roku 2011," řekl jeden z aktivistů, který se zúčastnil pohřbu prodavače a následné demonstrace.

Prodavači v pátek zabavili ryby, které zakoupil v přístavu. Místní úřady totiž v této sezoně zakázaly prodej mečouna. Muž následně v zoufalém pokusu získat ryby zpět skočil do vozu, který policie používá k ničení zabavených ryb. Vnitřní drtič ho ale zachytil a usmrtil.