Experti potvrdili, že se jedná o signály z nějakého elektronického zařízení, není ale s jistotou potvrzeno, že je to černá skříňka.

Plavidlo Ocean Shield ve vodách západně od města Perth zaznamenalo signál už o víkendu, znovu pak v úterý odpoledne a večer. Poprvé signál zaznamenali na pět a půl minuty, podruhé na zhruba sedm minut.

Věří, že tady boeing skončil

„Ocen Shield nyní zaznamenala čtyři přenosy v té samé široké oblasti,“ potvrdil velitel australského letectva Angus Houston a dodal, že úterní zjištění pomůžou pátračům ustanovit užší oblast pátrání na mořském dnu.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Pátrání po ztraceném boeingu pokračuje i ze vzduchu

Zdroj: Reuters

„Věřím, že hledáme na správném místě. Potřebujeme ale vrak letadla identifikovat vizuálně, než můžeme s jistotou potvrdit, že to je místo, kde let MH370 skončil,“ doplnil Houston, který koordinuje mezinárodní záchrannou akci.

O zachycení signálů informovali o víkendu také čínští záchranáři. Žádné části letadla ale zatím spatřeny nebyly. [celá zpráva]

Zachycené signály z pátracích lodí

Zachycené signály z pátracích lodí

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Boeing s 239 lidmi na palubě zmizel 8. března cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Cestou se z neznámých důvodů stočil na jih a podle analytiků doletěl nad jižní část Indického oceánu, kde se zřítil.

Záchranářům nezbývá moc času na nalezení černých skříněk, které zaznamenaly letová data. Jejich baterie totiž vydrží zhruba měsíc.