Vyšetřovatelé řekli malajsijskému deníku The New Straits Times, že stroj mohl přeletět Bengálský záliv ve velmi nízké letové hladině, čímž se vyhnul radarům několika států. Vojenský radar by ho při takovém letu zachytil jen jako pouhé bliknutí na obrazovce.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Umělci na Filipínách vytvořili obraz zmizelého malajsijského letadla

Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že osoba ovládající letoun, ať už to byl kdokoliv, prováděla právě tento manévr označovaný jako „terrain masking“, tedy maskování terénem, kdy pilot využívá členitosti krajiny k odrazu radarového signálu a tím se vyhýbá zachycení. Tuto techniku používají piloti vojenských stíhaček, aby mohli nepozorovaně zamířit na cíl.

Oblast, kam až mohl doletět Boeing 777 malajských aerolinek z místa a odkud se naposledy ohlásil.

Oblast, kam až mohl doletět Boeing 777 malajsijských aerolinek z místa, odkud se naposledy ohlásil.

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Není obvyklé, aby se takto nízký let prováděl s letadlem tak velkých rozměrů, jako je Boeing 777. Vyšetřovatelé trvají na tom, že stroj na letu MH 370 klesl do výšky pět tisíc stop nebo možná ještě níž, aby se vyhnul civilním radarům. Letoun proto musel letět výrazně nižší rychlostí, která odpovídá této letové hladině.

„Vše v pořádku” zaznělo až po odpojení systémů

Malajsijské letadlo zmizelo před týdnem cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, podle dosavadních poznatků někdo změnil jeho směr a záměrně odpojil jeho komunikační a identifikační zařízení. V pondělí vyšlo najevo, že k poslednímu kontaktu posádky s řídicí věží, kdy posádka ujišťovala dispečery, že je vše v pořádku, došlo až poté, co byly sledovací systémy ručně vypnuty. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamera zachytila na letišti piloty ztraceného letadla

Po přerušení kontaktu se kurz letounu obrátil prudce na západ do koridoru pro lety na Blízký východ. Stroj po obrátce vystoupal do maximální výšky, zřejmě aby se vyhnul případné kolizi. Poté ovšem podle vyšetřovatelů klesl na kriticky nízkou letovou hladinu.

Premiér: Nemusel to být jen únos

"Navzdory zprávám z médií, že letadlo bylo uneseno, bych chtěl vyjasnit, že stále vyšetřujeme všechny možné příčiny, které mohly vést ke změně směru MH 370," prohlásil v neděli malajsijský premiér Najib Abdul Razak.

Policisté ovšem v souvislosti s pravděpodobným únosem stroje prohledávali dům kapitána ztraceného letadla. [celá zpráva]

Nepochybné podle premiéra je, že Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě zachytily vojenské radary v oblasti indického souostroví Andamany a Nikobary. Stalo se tak téměř hodinu poté, co stroj zmizel z civilních radarů o několik stovek kilometrů dále na východ. Satelity naposledy zachytily letadlo o dalších šest hodin později, uvedl Najib.