Megan Youngová se narodila ve Spojených státech, na Filipíny se přestěhovala v deseti v letech. Mezi její záliby patří videohry, je ale i velkou fanynkou příběhů s čarodějem Harry Potterem. Druhé místo obsadila Miss Francie a na třetí příčce skončila Miss Ghana.

Miss World 2013 Megan Youngová

Miss World 2013 Megan Youngová

FOTO: Profimedia.cz

„Účast na světové soutěži pro mě byla obrovským zážitkem, seznámila jsem se s řadou zajímavých dívek z celého světa a odvážím si domů nejen krásné vzpomínky, ale také cenné zkušenosti. Konkurence byla veliká, letošního ročníku se účastnil rekordní počet dívek,” uvedla Kovandová.

Miss World Megan Youngová (vlevo) s kolegyní z Guyany Ruqayyah Boyerovou

Miss World Megan Youngová (vlevo) s kolegyní z Guyany Ruqayyah Boyerovou

FOTO: Profimedia.cz

Finále uzavírající třítýdenní soutěž se uskutečnilo na ostrově Bali, a to navzdory týdnům protestů radikálních muslimů i hrozbám, že by extremisté mohli na soutěž zaútočit. Přenášely ho televizní stanice ve více než 180 zemích.

V Indonésii, která je nejlidnatější muslimskou zemí na světě, demonstrovaly proti Miss World tisíce protestujících. Podle nich je tato akce „pornografií” a „soutěžením děvek”.

Kvůli protestům museli organizátoři celou akci přesunout na převážně hinduistické Bali; původně se měla část soutěží a finále konat v hlavním městě Jakartě.