„Právní zástupce nám potvrdil, že (podezřelému) hrozí v tom nejhorším případě až doživotní trest vězení, pokud by se tedy potvrdilo, že to byl skutečně on, kdo čin spáchal," uvedl velvyslanec Stašek s tím, že se mladík přiznal: "Policie nám oficiálně potvrdila informace, které se včera (ve středu) večer objevily v médiích."

Dodal, že na místo ve čtvrtek odjel konzul, který bude v kontaktu s policií a úřady v Goa. Sejde se s indickým právníkem, kterého ambasáda pro podezřelého Čecha najala, a společně by měli navštívit policejní stanici, kde je Čech zadržován.

Objevily se i další podrobnosti o vraždě. List Times Of India napsal, že kalangutská policie našla dívku ve středu ráno v hotelu ležící v tratolišti krve. Zástupce superintendanta N. C. Rajkar uvedl, že měla bodné rány na hrudi a řeznou na krku.

Vymyšlený únos

Do hotelu šla policie kvůli obavám Čecha o osud přítelkyně. V úterý večer byl mladík objeven s drobným zraněním a v údajném bezvědomí nedaleko vlakového nádraží v obci Tivim. Podle serveru oheraldo.in se policie o případu dozvěděla od lékařů, kteří nalezli na mladíkově zápěstí řezné rány. Mladík tvrdil, že byl unesen dvěma neznámými muži, když byl v kuchyňce pronajatého pokoje v penzionu. Řekl, že se bojí o svou přítelkyni.

Místní policie následně s Čechem odjela do penzionu v Kalangutu, ale protože byl pokoj zamčen a majitel neměl náhradní klíč, opět s ním odjela. Poté případ převzala kalangutská policie, která dveře pokoje vylomila a nalezla ženu mrtvou.

Majitel penzionu policii řekl, že pár se zde ubytoval v neděli a chtěl zde setrvat týden. Do státu Goa přicestoval z Bombaje autobusem. Sousedé penzionu vypověděli, že si žádného únosu nevšimli a ani nezpozorovali žádnou hádku či jiný incident. V penzionu, kde se zločin odehrál, nebyl pár poprvé, ubytoval se zde již loni v srpnu v doprovodu třech českých přátel.

Vyšetřovatelé v pokoji, kde se vražda udála, našli věci páru nedotčené, takže vyloučili motiv loupeže. Rovněž nenalezli žádné stopy, které by potvrzovaly mladíkovo tvrzení o přepadení a únosu. Později oznámili, že se Čech k vraždě doznal a že zranění si způsobil sám, aby se vyhnul podezření.

Vraždil v úterý 

Policie na tiskové konferenci uvedla, že mladík přítelkyni zabil v úterý brzy ráno, zřejmě mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. V osm hodin ráno pak odjel taxíkem do Tivimu, kde byl večer nalezen. Obdobné údaje zaznamenal i Stašek, který nicméně dodal, že časový rámec potvrdí až pitva.

Portál oheraldo.in s odvoláním na policejní zdroje napsal, že se Čech po vraždě snažil mást polici nejen vymyšleným únosem, ale také ničením důkazů. Snažil se vyčistit skvrny od krve. Vražednou zbraň policie nemá.