"Dohodli jsme se, že jednání bude pokračovat," řekl mluvčí jihokorejského ministerstva pro sjednocení a dodal, že rozhovory proběhly hladce a "bez rozmíšek".

„Obě strany vydaly separátní prohlášení o výsledcích jednání kvůli drobným rozdílům ohledně úrovně vedoucích delegací a agendy, které se nepodařilo překonat,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení.

Podle BBC povede jihokorejskou delegaci ministr pro sjednocení, není ale jasné, kdo bude stát v čele severokorejské. Soul by chtěl, aby to byl předseda oddělení sjednocení vládnoucí Korejské strany pracujících.

Jednání, které mělo připravit půdu pro středeční rozhovory mezi oběma zeměmi na ministerské úrovni, trvalo 18 hodin. Agentura AP poznamenala, že bylo vůbec první tohoto druhu po více než dvou letech.

Jižní Korea nepotvrdila, že se bude jednat i o denuklearizaci Korejského poloostrova, jak se proslýchá, ale mají se projednávat všechna témata, která mohou posílit mír a stabilitu,“ uvedla agentura Jonhap.

Dojednání schůzky je dalším krokem k snížení napětí na Korejském poloostrově a přichází poté, co se koncem týdne objevily zprávy o zájmu obnovit provoz společné průmyslové zóny v severokorejském Kesongu. Detaily o jeho znovuotevření byly hlavní náplní nedělního jednání.