"Vidíme lidi na střeše. Požár se zdá velký," uvedli záchranáři, kteří dorazili k postiženému objektu, která patří společnosti Euro-Bangla Garment, kde začalo hořet v deset dopoledne místního času (pět ráno SEČ) . Požár si zatím vyžádal nejméně osm zraněných.

"Požár, který se dnes rozpoutal v prvním patře 12poschoďové budovy, si nevyžádal žádné mrtvé a nyní již je uhašen," řekl agentuře AFP policista Nišarul Árif. "Dělníci vylámali mříže v posledním patře a podařilo se jim dostat se na bezpečné místo v sousední budově," dodal.

V sobotu hořelo v jiné tovární budově, která má osm pater. Oheň si vyžádal nejméně 112 obětí, podle místních médií jich bylo možná až 124. Mnozí lidé se zabili, když v hrůze před běsnícím živlem skákali ze střechy. Zraněných je přes dvě stě.  [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Následky sobotního požáru v továrně v Bangladéši. Zdroj: Reuters

Hořelo v továrně společnosti Tazreen Fashion, která je součástí koncernu Tuba, jenž vyrábí textil a oděvy pro Wal-Mart, Carrefour a Ikeu. Továrny společnosti byly označeny v květnu 2011 ve zprávě Wal-Martu za vysoce rizikové, uvedla televize ABC.

Podle neoficiálních zdrojů zemřelo od roku 2006 v Bangladéši při požárech v textilních provozech nejméně 500 lidí.