Čin vyvolal vlnu nevole vůči úřadům a zákonům. Aktivisté upozorňují, že dívka neměla ke vstupu do manželství dostatečný věk, neboť Maroko před sedmi lety zvýšilo minimální hranici pro sňatky z 15 na 18 let. Mnozí soudci v zemi s tím ale nesouhlasí a někteří úředníci o zákonné změně ani netuší, upozornila AP.

„Je to bohužel fenomén, který se objevuje opakovaně,“ poznamenala předsedkyně ligy za práva žen Fouzía Assúlíová. Dívčin otec Lahsin Fílálí řekl, že sňatek dceři poradil prokurátor. "Řekl jí 'jdi a uzavři svatební smlouvu'," uvedl. Otec to odmítal, ale podvolil se až pod pohrůžkou, že by mohl být sám souzen. Amína byla za muže provdaná pět měsíců, matce si údajně stěžovala, že ji muž bije.

Maroko díky reformám krále Mohameda VI. zaručuje ženám více práv než jiné arabské země. Uniknout trestu ale zaručuje pachateli znásilnění článek 475 trestního zákona. Marocká vláda argumentuje, že norma je aplikovatelná pouze, když oběť se sňatkem souhlasí. Aktivisté však poukazují na to, že oběť je k sňatku často tlačena. Ztráta panenství před svatbou bývá v arabských společnostech považována za potupu celé rodiny.