Třiadvacetiletou ženu, již si panovník vzal, když jí bylo 16 let, z paláce vyhostil guvernér domu a členové rodiny. Dubeová byla od skandálu s ministrem nucena žít výhradně v paláci. Jedno z jejích dětí se nedávno zranilo při hře a silně krvácelo. Chtěla ho odvézt do nemocnice, ale strážce se jí postavil do cesty.

Svazijský král Mswati III. bude v nejbližších dnech řešit nevěru jedné ze svých manželek.

Svazijský král Mswati III.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Pohrozil mi, že mne zbije a že nikam ven nesmím. Dítě krvácelo z hluboké rány. Musela jsem se bránit. Nastříkala jsem mu do očí pepř," citoval list královskou choť. Aféra se donesla ke královně-matce, která v době panovníkovy nepřítomnosti přebírá odpovědnost za chod domu. Ta uznala, že Dubeová projevila nedostatek úcty a že musí pryč.

Manžela neviděla rok

Dubeová, označovaná také jménem LaDubeová, manžela neviděla nejmíň rok a když se k němu v červenci pokusila dostat, jeden ze strážců ji zbil. Palác jí prý nařídil, aby odešla okamžitě sama, bez tří svých dětí. Kde je nyní, se neví.

Král Mswati odjel z paláce, aby se zúčastnil tajného rituálu, který si vyžádá jeho dvouměsíční nepřítomnost. Království po tu dobu vede jeho matka. LaDubeová je třetí z Mswatiových manželek přinucených od roku 2004 odejít z paláce.