Smrt svého občana potvrdilo i britské ministerstvo zahraničí s tím, že místní konzulární úřad poskytl pomoc jeho ženě. Ta tragédii bezmocně přihlížela z pláže, kde se opalovala, zatímco si její manžel vyrazil se šnorchlem zaplavat.

Ian Redmond a sedmadvacetiletá Gemma Houghtonová se vzali pouhých deset dní před smrtícím útokem žraloka.

Lékař neměl šanci muže zachránit

"Slyšeli jsme křik a lidi se rozeběhli k vodě," citoval list jednoho z amerických turistů. "Kdosi zahlédl ploutev trčící z vody, a pak jsme viděli loďku, jejíž posádka táhla z vody nějakého muže. Chyběl mu velký kus masa na levé noze, byla mu vidět stehenní kost. V tu chvíli se k němu vrhla nějaká žena a začala křičet: 'To je můj manžel! Právě jsme se vzali!' Někdo ji popadl a držel ji stranou. Všichni lidi na pláži se k sobě choulili a jen se snažili, aby to nevidělo žádné dítě," dodal.

Lékař přítomný na pláži se ještě pokoušel zraněného muže zachránit, ale ten zřejmě zemřel během několika okamžiků po útoku žraloka. Kromě pokousané nohy měl zranění i na prsou a břiše, podle některých svědků přišel i o ruku.

Žralok zřejmě zaútočil už podruhé

Jde už o druhý smrtelný útok žraloka u stejné pláže za posledních 16 dní a místní obyvatelé věří, že útočníkem byl v obou případech stejný žralok, jakkoli není známo, o který druh se jedná. Předchozí obětí se stal potápějící se francouzský turista; šlo o první smrtelný útok na této pláži od roku 1963, kdy tu žralok zabil místního rybáře.

Východoafrické Seychely v Indickém oceánu jsou převážně odkázané na turistický ruch a rybolov. Desetidenní líbánky tu strávil také britský princ William s novomanželkou Kate, vévoda a vévodkyně z Cambridge.