Podle vysokého muslimského představitele z místní mešity Muhammada Tanka Šitty zemřelo přes 350 muslimů. Nalézána jsou stále další a další těla. Zraněno bylo 800 muslimů. Podle odhadu organizace zabývající se lidskými právy se sídlem v USA Human Rights Watch (HRW) je mezi mrtvými nejméně 65 křesťanů. Ta uvádí, že z města uteklo 5000 lidí, ale místní organizace hovoří o desetinásobku.

Zatím není jasné, co přesně rozpoutalo vlnu násilí v oblasti, kde se střetává severní muslimská s křesťanskou a animistickou jižní Nigérií. Některé zdroje uvádějí, že první incident byl následkem fotbalového utkání.

Nastolení klidu výrazně usnadnilo vyhlášení nepřetržitého zákazu vycházení a nasazení posílených jednotek policie a armády, která dohlíží na jeho dodržování. Mezi křesťanskými a muslimskými čtvrtěmi byly také vytvořeny betonové zátarasy. Organizace na obranu lidských práv se však bojí, že ani bezpečnostní síly nenastolí pořádek nadlouho.

Podle BBC se navíc násilí rozšířilo do dalšího města ležící v centrální oblasti Nigérie, do sto kilometrů vzdáleného Pankšinu. I tam už byly zapáleny veřejné budovy a místní představitelé čekají na zásah policie.