Hlavní obsah
 

Zraněného jeskyňáře vytáhli z hlubin země po 12 dnech

Zraněný německý speleolog Johann Westhauser se po 12 dnech dostal z hlubin bavorské jeskyně Riesending-Schachthöhle. Záchranáři ho vyprostili ve čtvrtek krátce před polednem. Westhauser uvízl v téměř kilometrové hloubce, když ho během průzkumu jeskynního systému udeřil do hlavy uvolněný kámen a způsobil mu těžké zranění hlavy. Jeskyňář proto nebyl schopen dostat se ven vlastními silami.

 
Zraněného jeskyňáře vytáhli z hlubin země po 12 dnech

Závěrečná fáze výstupu na povrch začala ve čtvrtek kolem 5.30. Těsně předtím, než byl speleolog vyproštěn, se musel výstup zhruba na hodinu přerušit. Westhauser potřeboval odpočinek.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Zraněný je na povrchu a hned si ho převzali zdravotníci. Jeho zdravotní stav je stabilizovaný,“ řekl mluvčí horských záchranářů Roland Ampenberger. Na povrchu už čekal vrtulník, který ho transportoval do nemocnice.

Záchranáři vytahují zraněného speleologa Johanna Westhausera z jeskyně Riesending-Schachthöhle.

Foto: Bergwacht Bayern/Handout via Reuters TV, Reuters

Westhauser uvízl v jeskynním komplexu před 12 dny, samotná záchrana začala před šesti dny. Podle DPA uplynulo od jeho úrazu po středeční záchranu 274 hodin.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři začali s transportem zraněného jeskyňáře

Video: Reuters

Systém Riesending-Schachthöhle je dlouhý 19,2 kilometru a dosahuje hloubky 1148 metrů. Tvoří ho řada komplikovaných úzkých chodeb a průlezů, šachet i velkých jeskynních prostor s jezery. Objeven byl už v roce 1995 a mezi objevitele patřil i Westhauser.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků