Hlavní obsah
Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke Foto: Profimedia.cz

Ženy jsou méně inteligentní, musejí méně vydělávat, řekl polský europoslanec

Kvůli opovržlivým výrokům na adresu žen čelí polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke vyšetřování. Kontroverznímu polskému politikovi hrozí výtka, pokuta, dočasné zbavení hlasovacích práv i dočasný zákaz účasti na aktivitách parlamentu. Prohlásil totiž, že ženy musí méně vydělávat, protože jsou méně inteligentní než muži.

Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke Foto: Profimedia.cz
Ženy jsou méně inteligentní, musejí méně vydělávat, řekl polský europoslanec

"Samozřejmě, že ženy musejí vydělávat méně než muži. Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musí také méně vydělávat," řekl Korwin-Mikke na středečním plenárním zasedání europarlamentu v Bruselu, během kterého se debatovalo o nerovnosti v odměňování žen a mužů.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani ve čtvrtek v reakci na slova polského europoslance oznámil, že na základě stížnosti hned několika poslaneckých zahájil interní vyšetřování.

Hajlování v zasedacím sále

Čtyřiasedmdesátiletý polský europoslanec, který není členem žádné frakce, zastupuje v parlamentu stranu Svoboda (dříve KORWIN), které sám předsedá.

V minulosti na sebe upozornil také řadou rasistických, antisemitských a antifeministických poznámek. V roce 2015 ho parlament potrestal za hajlování v zasedacím sále, loni pak za hanlivé výroky vůči migrantům. V roce 2014 nafackoval Korwin-Mikke ve Varšavě svému oponentovi, někdejšímu disidentovi a ministrovi Michalu Bonimu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků