Hlavní obsah
Johan Friso Foto: Miro Kuzmanovic, Reuters

Zemřel nizozemský princ Johan Friso, prostřední syn bývalé královny Beatrix, který byl od loňska v kómatu poté, co jej v rakouských Alpách zasypala lavina. V pondělí to oznámila královská rodina.

Johan Friso Foto: Miro Kuzmanovic, Reuters
Zemřel nizozemský princ Friso

Johana Frisa zasypala lavina loni 17. února v rakouském lyžařském středisku Lech am Arlberg. Kvůli přerušenému přísunu kyslíku utrpěl vážné poškození mozku a v hlubokém bezvědomí zůstal navzdory určitým nadějím natrvalo.

"Princ Friso zemřel na komplikace, které vznikly jako důsledek poškození mozku způsobeného nedostatkem kyslíku po jeho nehodě na lyžích," oznámil královský palác v prohlášení.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Nizozemský princ Johan Friso

Video: Reuters

Princ strávil poslední rok a půl v rehabilitačním zařízení v Londýně. Minulý měsíc byl převezen do Haagu. Zemřel ve věku 44 let.

Princ Johan Friso byl druhým nejstarším synem nizozemské královny, která letos abdikovala. V roce 2004 si tento vystudovaný ekonom vzal za ženu Mabel Wisseovou Smitovou, která v minulosti udržovala kontakty s jistým nizozemským narkobaronem. Mají spolu dvě malé dcery. Jeho manželství vyvolalo kontroverze, kvůli nimž se vzdal případného následnictví trůnu.

Po Beatrix letos nastoupil na trůn její nejstarší syn Willem-Alexander.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků