Hlavní obsah
Nábřeží v krétské Chanii Foto: Bohuslav Borovička, Právo

Zemětřesení u řeckého ostrova Kréta

Jižně od pobřeží řeckého ostrova Kréta bylo v noci na úterý zaznamenáno zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály. Oznámil to americký seizmologický ústav USGS. Vzhledem k velké vzdálenosti epicentra od pobřeží experti neočekávají vážnější škody na ostrově, který je hojně vyhledávaný turisty.

Nábřeží v krétské Chanii Foto: Bohuslav Borovička, Právo
Zemětřesení u řeckého ostrova Kréta

Epicentrum zemětřesení bylo asi 90 kilometrů jižně od břehů ostrova v moři v hloubce 16,6 kilometru.

Epicentrum zemětřesení u jižního pobřeží řeckého ostrova Kréta

Foto: Mapy.cz

Podobně silné zemětřesení zaznamenali seizmologové u Kréty téměř přesně před rokem, epicentrum bylo ale rovněž asi 100 kilometrů od pobřeží, a nevyžádalo si proto žádná zranění ani škody.

Zemětřesení na Kosu

Předminulý týden postihlo zemětřesení řecký ostrov Kos v Egejském moři. Otřesy o síle 6,7 stupně, které zasáhly i oblast tureckého města Bodrum, si vyžádaly dva lidské životy na Kosu a na 451 zraněných na Kosu a v Turecku. [celá zpráva]

Otřesy na ostrově, který je vyhledávanou turistickou destinací a dovolenou na něm tráví i Češi, poškodily na 90 budov. Stovky místních i rekreantů musely kvůli obavám z následných otřesů přespávat pod širým nebem.

Nyní už je ale situace klidná a na Kos míří letadla i trajekty s turisty. Přímořská letoviska fungují v běžném režimu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků