Hlavní obsah
Jacintha Saldanhová Foto: ČTK/AP

Zdravotní sestra se oběsila, nechala dopis na rozloučenou

V úterý je jasné, že zdravotní sestra Jacintha Saldanhová spáchala sebevraždu kvůli telefonátu moderátorů australského rádia 2Day FM. Nechala dopis na rozloučenou, který poslala rodině, napsal list New York Daily News. List také uvedl, že se oběsila.

Jacintha Saldanhová Foto: ČTK/AP
Zdravotní sestra se oběsila, nechala dopis na rozloučenou

Rodina dopis nezveřejnila, ale potvrdila, že se cítila zostuzena kampaní, kterou rozpoutal telefonát do nemocnice, kde ležela těhotná vévodkyně z Cambridge Kate. Saldanhová nezveřejnila informace o zdravotním stavu Kate, ale hovor přepojila.

V médiích se poté psalo, jak je možné, že si nikdo nevšiml australského přízvuku moderátorky, která se vydávala za královnu Alžbětu II. Saldanhová pocházela z Indie a v Británii žila deset let.

Vdovec Ben Barboza drží v ruce fotografii své ženy Jacinthy Saldanhové. Vedle něj stojí jejich 14letá dcera Lisha.

Foto: Dylan Martinaz, Reuters

Saldanhová se oběsila v ubytovně pro sestry, kde přespávala, protože její rodina žila v Bristolu, ona však stála o prestižní post sestry v nemocnici krále Edvarda.

Rádio, které rozhovor odvysílalo, se hájí, že před zveřejněním nahrávky rozhovoru moderátorky s oběma sestrami se pětkrát pokoušelo zastihnout vedení nemocnice a upozornit, že telefonát odvysílá, ale nepovedlo se mu to.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků