Hlavní obsah

Zákazníci v polském obchodě překračovali mrtvolu a dál nakupovali

Zákazníci potravinářského obchodu v polských Gliwicích v klidu možná dvě hodiny překračovali mrtvolu staršího muže. Nešťastník zkolaboval v pátek dopoledne ve frontě na maso. Obchodníci vzdor nenadálé tragédii nechali obchod celý čas otevřený. Nikoho nenapadlo do příjezdu pohřební služby prodej přerušit.

Zákazníci v polském obchodě překračovali mrtvolu a dál nakupovali

Mrtvola zabalená po marném zákroku záchranářů do pytle málokomu ze zákazníků překážela. Lidé pytel s mrtvým mužem ležící vedle pultu s masnými výrobky normálně překračovali. Řada zákazníků přesto nevěřila vlastním očím.

"Personál obchodu a ani mnozí zákazníci snad nemají žádnou úctu k mrtvému. Něco takového snad ani není možné. Lidi kupovali maso, chleba nebo brambory, jako by se vůbec nic nedělo," neodpustila si poznamenat zákaznice apelující na prodavače s požadavkem zavřít obchod do odvozu těla.

"Chcete, abychom ztratili práci. Když zavřeme, nebude kšeft, a budeme mít problémy s šéfy," kontroval personál. Muži okolo šedesátky se zčista jasna podlomily ve frontě na masné výrobky nohy. Padl na zem, kde zůstal bezvládně ležet. Zákazníci spolu s personálem volajícím okamžitě záchranku se muži marně snažili pomoci.

Záchranáři po marné resuscitaci už mohli jenom konstatovat smrt. Mrtvolu zabalili do speciálního pytle a nechali ležet na místě do příjezdu pohřební služby. Celou dobu do příjezdu funebráků lidé normálně nakupovali přičemž někteří překračovali pytel s mrtvolou. Málokoho napadlo kontaktovat odpovědné instituce včetně policie.

"Lidé dnes mnohdy opomíjejí základní společenská pravidla a často nevědí, jak se v neobvyklých situacích zachovat. Opomíjejí dokonce i to, že smrt vyžaduje úctu. Možná je tomu nikdo nenaučil," konstatoval jeden z polských univerzitních učitelů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků