Hlavní obsah

Záchranáři lokalizovali černou skříňku zříceného etiopského letadla

Příslušníkům průzkumných týmů se podařilo lokalizovat černou skříňku etiopského letounu, který se v pondělí zřítil u libanonských břehů. Na palubě bylo 90 lidí. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na mluvčího libanonské armády.

Záchranáři lokalizovali černou skříňku zříceného etiopského letadla

Skříňka, která obsahuje údaje o technickém stavu letadla a činnosti posádky, podle průzkumníků leží asi deset kilometrů západně o bejrútského letiště v hloubce přibližně 1300 metrů, oznámil mluvčí.

Letadlo společnosti Ethiopian Airlines se v pondělí krátce po startu z bejrútského letiště zřítilo do Středozemního moře, když pilot z neznámých důvodů neuposlechl instrukce kontrolní věže. [celá zpráva]

Podle libanonské televize už v úterý záchranáři lokalizovali trup letadla a pokusí se ho vyzvednout na hladinu. Předpokládají, že jsou v něm těla většiny z cestujících.

Boeing 737-800 odstartoval v pondělí v 1:37 minut SEČ z bejrútského mezinárodního letiště do Addis Abeby. Podle vyšetřovatelů se po pěti minutách zlomil ve vzduchu, začal hořet a spadl necelých pět kilometrů od pobřeží jižně od Bejrútu do moře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků