Hlavní obsah

Z únosců moskevského podnikatele se vyklubali policisté

Když v sobotu ráno přepadla jistého moskevského podnikatele čtveřice ozbrojených zakuklenců a odvezla jej neznámo kam, zdálo se, že jde o klasický únos. Poté co podnikatelova manželka zburcovala policii, která podezřelé únosce během několika hodin dopadla, zdálo se, že příběh skončil. Policisté však ke svému překvapení zjistili, že únosci jsou jejich kolegové ze severního předměstí Moskvy.

Z únosců moskevského podnikatele se vyklubali policisté

"Zadržení pachatelé byli obviněni z únosu," řekl rádiu Echo Moskvy představitel vyšetřovací komise Sergej Marčenko.

Motiv únosu zatím není jasný. Podle médií byli zadržení tři seržanti a jeden poručík, všichni ve věku 24 až 25 let. Kvůli činu svých podřízených byl z funkce odvolán velitel severního obvodu moskevské policie Chamid Abdriachimov.

"Vrchní velitel moskevské policie Vladimir Kolokolcev se rozhodl odvolat Abdriachimova z funkce po zadržení jeho podřízených," řekla policejní mluvčí médiím.

Již několik měsíců se v Rusku objevují skandály, do nichž jsou zapojeny pořádkové síly. Často jde o únosy, vraždy, korupci, vydírání nebo falšování důkazů. Prezident Dmitrij Medvěděv v této souvislosti nařídil rozsáhlou reorganizaci policie, jejíž součástí má být zpřísnění trestů pro policisty odsouzené za trestné činy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků