Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Z ruské policie vyhodili policistku, kterou znásilnili nadřízení

Ze služeb ruského ministerstva vnitra byla propuštěna policistka, kterou loni v říjnu znásilnili její nadřízení. O místo přišla i její kolegyně, která v případu figuruje jako svědkyně. Oznámila to agentura Interfax a tuto informaci posléze potvrdilo i vedení republikového ministerstva vnitra v Baškortostánu, kde znásilněná policistka sloužila jako detektiv.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Z ruské policie vyhodili policistku, kterou znásilnili nadřízení

Znásilnění totiž předcházelo společné popíjení lihovin na komisařství v Ufě, a tak obě policistky byly vyhozeny - stejně jako jejich nadřízení - s tím, že „spáchání provinění, které haní čest pracovníka orgánu vnitra“, jak se zjistilo během „služební prověrky říjnového porušení kázně“, uvedlo ministerstvo.

Případ vyvolal v Rusku velkou pozornost, a to především proto, že tři vysoce postavení policisté, dva podplukovníci a major, se vzápětí po vnesení obvinění jejich podřízenou ocitli za mřížemi vyšetřovací vazby a byli od policie vyhozeni. Média přičetla tuto rychlost a nesmlouvavost skutečnosti, že znásilněná policistka je dcerou policejního plukovníka.

Případ se ještě nedostal před soud. Ten naposledy prodloužil vyšetřovací vazbu obviněných do konce února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků