Hlavní obsah
Hasiči dál prohledávají koryto řeky. Foto: Hasiči SR

Voda na Slovensku smetla tři ženy, které zachraňovaly zvířata z útulku

Tři ženy, které v noci na čtvrtek pomáhaly při záchraně zvířat v útulku ve slovenském městě Revúca v banskobystrickém kraji, smetla vysoká voda rozvodněné říčky Muránka. Informovaly o tom slovenská policie a hasiči. Všechny tři zahynuly.

Hasiči dál prohledávají koryto řeky. Foto: Hasiči SR
Voda na Slovensku smetla tři ženy, které zachraňovaly zvířata z útulku

„Silný proud strhl tři osoby. Hasiči vytvořili tři stanoviště, z nichž postupně prohledávají tok řeky,“ uvedla slovenská policie.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Revúce, Rimavské Soboty a dobrovolní hasiči z Jelšavy.

Dvě ženy jsou stále nezvěstné

Slovenské sdružení ochránců a přátel zvířat ve čtvrtek na sociální síti uvedlo, že byla nalezena těla tří dobrovolnic, které pomáhaly při záchraně zvířat z útulku.

„Obětavé dobrovolnice Katka, Zuzka a Zdenka odvážely zvířata do bezpečí autem, když je strhla voda. Všechny tři se bohužel podařilo najít už mrtvé,“ uvedlo sdružení na sociální síti.

Informaci později potvrdil slovenský premiér Peter Pellegrini. „Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly,” řekl Pellegrini, který ve čtvrtek oznamoval také vyhlášení státního smutku za 12 obětí středeční havárie u Nitry.

Po středečních silných deštích došlo k rozvodnění i dalších řek na území Slovenska. Nejhorší byla situace na severním a středním Slovensku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků