Hlavní obsah

Vévodkyně Meghan potratila

Vévodkyně Meghan, která je matkou syna Archieho, přiznala, že letos v červenci potratila druhé dítě. Svoji zpověď nyní zveřejnila na stránkách listu The New York Times.

Vévodkyně Meghan potratila

Se zprávou přišla vévodkyně ze Sussexu zhruba po čtyřech měsících. K potratu totiž došlo už v červenci. „Ten den začal jako každý jiný. Udělala jsem snídani, nakrmila psy, vzala si vitaminy a našla chybějící ponožku. Ještě jsem se ohnula pro pastelku, která se zakutálela pod stůl, a šla vyzvednout syna z postýlky. Při přebalování jsem ucítila ostrou křeč v břiše a s Archiem v náručí jsem upadla na zem,” rozepsala se Meghan.

Aby uklidnila syna i sama sebe, zpívala ukolébavku. Prý ale hned věděla, že je něco špatně. „Věděla jsem, že objímám své první dítě a během toho přicházím o to druhé,” přiznala vévodkyně, která porodila Archieho v květnu 2019.

Ta následně podstoupila vyšetření v nemocnici, u kterého byl také princ Harry. „Ležela jsem na nemocniční posteli a manžel mě držel za ruku. Oba jsme plakali a dívali se na chladné, bílé stěny. Snažila jsem si představit, jak se z toho dostaneme,” svěřila se děvětatřicetiletá Meghan.

Pořadí dědiců trůnu ve Spojeném království

Foto: Martin Havelka, Novinky

Svým přiznáním by ráda pomohla ostatním matkám, kterým se podobná situace stane. „Ztráta dítěte znamená nesnesitelný zármutek, který sice zažívá řada lidí, ale mluví o něm málokdo. Zjistili jsme, že ze stovky žen zažije potrat deset až dvacet z nich. Navzdory takovým číslům je toto téma stále tabu,” dodala Meghan.

Harry a Meghan Markleová, bývalá americká herečka, se vzali v květnu roku 2018 na královském hradě Windsor. Během hodinu trvajícího obřadu je za přítomnosti 600 hostů z řad královské rodiny i celebrit oddal arcibiskup z Canterbury. Nedlouho na to manželé oznámili, že je vévodkyně těhotná. Meghan si po Harryho boku vybudovala image módní ikony a královský pár se brzy stal jedním nejsledovanějších na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků