Hlavní obsah
Člen médií ukazuje karikaturu na přední straně Charlie Hebdo. Foto: Jacky Naegelen, Reuters

Včerejší číslo Charlie Hebdo se prodává i za 50 000 eur za výtisk

Za 650 až 1000 eur (18 130 až 28 000 Kč), v jednom případě dokonce za 50 000 eur (1,4 miliónu Kč) se ve čtvrtek začaly na internetu nabízet středeční výtisky francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo, které vyšly v den teroristického útoku na jeho redakci.

Člen médií ukazuje karikaturu na přední straně Charlie Hebdo. Foto: Jacky Naegelen, Reuters
Včerejší číslo Charlie Hebdo se prodává i za 50 000 eur za výtisk

Na 60 000 výtisků v ceně tří eur (84 Kč) se po vražedné střelbě v pařížské redakci rychle vyprodalo, nejméně 80 jich nyní lidé nabízejí za horentní částky. Americká obří firma eBay uvedla, že respektuje svobodu trhu a v otázce cen prodávaných věcí nevnucuje žádná omezení.

„Vzácné poslední noviny Charlie Hebdo,“ stálo v jednom inzerátu. „Poslední Charlie Hebdo vycházející s atentátem,“ uvedl jiný prodejce. Tyto finanční transakce ale mnozí uživatelé internetových sociálních sítí odsuzovali. „Kšeft je kšeft, jak smutné,“ napsal například jeden uživatel webu.

Středeční číslo má na titulní straně karikaturu spisovatele Michela Houellebecqa. Tomu nyní vychází kniha s názvem Soumission (Podrobení), která popisuje budoucnost islamizované Francie. Na titulní straně je nápis Předpovědi kouzelníka Houellebecqa a postava říká, že letos přijde o všechny zuby a v roce 2022 bude slavit ramadán.

Týdeníku hrozil bankrot

Útok, při kterém zahynulo 12 lidí, paradoxně pomůže finančně i samotnému týdeníku, kterému předtím hrozil bankrot. List koncem loňského roku vyzval partnery a veřejnost, aby mu pomohli, ale do konce roku 2014 získal jen několik desítek tisíc eur.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Francie uctívá památku obětí středečního útoku

Video: Reuters

Nyní mu nabídlo pomoc mnoho firem a jednotlivců. „Pomoci týdeníku chce hodně lidí, hodně intelektuálů, hodně umělců,“ řekl v rozhlasové stanici France Inter bývalý šéf Charlie Hebdo Philippe Val.

Příští číslo by mohlo vyjít až s nákladem milión výtisků. [celá zpráva]

Redakce začne pracovat v pátek, a to v prostorách, které ji v Paříži poskytl levicový deník Libération.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Zapalování svíček před redakcí časopisu Charlie Hebdo

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků