Hlavní obsah

V ukrajinském parlamentu poslanci dodrželi tradici a porvali se

V hospodskou rvačku se strhlo čtvrteční jednání ukrajinského parlamentu. Záminkou se stal plakát umístěný u řečnického pultíku, napsala agentura Reuters. Na něm byl zobrazen ukrajinský podnikatel a opoziční politik Dmitrij Medvedčuk označený jako agent ruského prezidenta Vladimira Putina, napsala agentura Reuters.

V ukrajinském parlamentu poslanci dodrželi tradici a porvali se

Plakát strhl poslanec Nestor Šufrych ze strany Opoziční blok a vztekle se vrhl na politickou konkurenci. Nastala mela, při které létaly facky a údery pěstmi. Tentokrát to skončilo jen několika monokly, nikdo nemusel do nemocnice na ošetření.

Poslanecké rvačky nejsou na Ukrajině ničím neobvyklým. Fackami skončilo například loňské hlasování o budoucí reintegraci Donbasu, jehož značnou část ovládají proruští separatisté.

V roce 2015 rozlítil jednoho poslance projev tehdejšího premiéra Arsenije Jaceňuka tak, že se ho nejprve snažil všemi možnými způsoby dostat od řečnického pultu. To vzápětí odstartovalo klasickou pěstní bitku.

Ukrajinský parlament ovšem zažil také rvačku, kdy nad hlavami peroucích se politiků létala vejce v oblacích kouře z dýmovnic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků